Aktuálne COVID-19 opatrenia

Stredisko je Roznodnutím vlády SR sú lyžiarske strediská od 1.1.2020 uzavreté, v prevádzke nie sú vleky,zároveň nie je možné prijímať ani hostí na ubytovanie.(Ani v prípade, ak mali pobyty vopred objednané).

Veríme, že nám zachováte priazeň a lyžovačku si užijeme po ukončení obmedzujúcich opatrení.

Ospravedlňujeme sa všetkým za návštevníkom strediska za všetky vzniknuté nepríjemnosti,ktoré však neboli zavinené z našej strany.

Prajeme všetkým veľa zdravia v roku 2021 a ďakujeme za pochopenie.

 

Dakujeme, že okrem nižšie uvedených opatrení dodržiavate základné pravidlá!

 

Lyžiarske strediská


• vstup do lyžiarskeho strediska je možný len s negatívnym testom na COVID 19 – AG,PCR nie starším ako 72 hodín alebo lekárskym potvrdením o prekonaní a vyliečení COVID 19 nie starším ako 90 dní. Táto povinnosť neplatí pre deti do 10 rokov.
• vstup do strediska je možný výlučne s prekrytými dýchacími cestami a to buď rúškom, šatkou alebo šálom
• dodržiavajte odstupy pri nastupovaní
• využívajte dostupnú dezinfekciu

Testovacie miesta
V zmysle štátnych nariadení musia od 14. decembra 2020 prevádzkovatelia hotelov, vlekov a lanoviek vyžadovať od svojich zákazníkov antigénový (ďalej len "AG") test nie starší ako 72 hodín (deň testovania sa do doby 72 hodín neráta). Preto vám odporúčame, aby ste sa PRED PRÍCHODOM DO STREDISKA OTESTOVALI EŠTE V MIESTE SVOJHO TRVALÉHO BYDLISKA a pokiaľ v stredisku plánujete stráviť viac ako 72 hodín sú pre vás k dispozícii viaceré odberové miesta, kde si môžete dať spraviť ďalší test.

Dolný Kubín Dolnooravská nemocnica s poliklinikou MUDr. L. N. Jégého Nemocničná 1944/10, 026 01 Dolný Kubín 08:00 – 16:00 Prevádzka Pon - Pia, objednávkový systém

Dolný Kubín ORTHO-VLKO, s.r.o. Alej Slobody 3052/13 - interiér, Dolný Kubín 10:00 - 18:00 Prevádzka Pon - Pia
Dolný Kubín RUVZ Dolný Kubín Nemocničná 12, Dolný Kubín Pon-Štv: 8:00 - 12:00 a 13:00 - 15:00; Pia: 8:00 - 12:00 a 13:00 - 14:00 Prevádzka Pon - Pia
Námestovo LEK-NO, s.r.o. Štefánikova 1090/82, 02901 Námestovo 09:00 - 17:00 Prevádzka Pon - Pia
Námestovo Oravská poliklinika Námestovo Červeného kríža 62/30 07:00 - 15:00 Prevádzka Pon - Pia

Ubytovanie

• vstup do ubytovacieho zariadenia je možný len s negatívnym testom na COVID 19 – AG,PCR nie starším ako 72 hodín alebo lekárskym potvrdením o prekonaní a vyliečení COVID 19 nie starším ako 90 dní. Táto povinnosť neplatí pre deti do 10 rokov.
• Ako postupovať v prípade, ak klient ubytovaný na ubytovacom zariadení má pozitívny test? Každá osoba ktorá je pozitívne testovaná na ochorenie COVID 19 sa musí podriadiť domácej izolácii. Teda ak je ubytovaná, musí ubytovacie zariadenie opustiť a následne priestor musí byť dezinfikovaný. Je potrebné zistiť aj prípadné blízke kontakty počas ubytovania.

Reštaurácie

• stravovanie je možné len cez okienkový výdaj jedla alebo na donášku
• v prevádzke "cez okienko" bude fungovať reštaurácia v hoteli, reštaurácia v kolibe u Kubu a v prípade potreby aj bufet pred kolibou

 

Aquaparky a hotelové bazény

• od 17. decembra 2020 vstúpili do platnosti nové opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR , na základe ktorých je prevádzka kúpalísk a aquaparkov zatvorená
Často kladené otázky
Kto sa môže ubytovať v ubytovacom zariadení / vstúpiť do lyžiarskych stredísk?
Každá osoba využívajúca ubytovacie služby alebo služby lyžiarskych stredísk sa musí preukázať negatívnym testom na COVID 19 – AG, PCR nie starším ako 72 hodín alebo lekárskym potvrdením o prekonaní a vyliečení COVID 19 nie starším ako 90 dní. Táto povinnosť neplatí pre deti do 10 rokov.

• Čo sa stane ak počas testu vykonaného v priebehu pobytu budem mať pozitívny výsledok?
• Ak je hosť počas pobytu pozitívny, musí ihneď opustiť ubytovacie zariadenie. To isté platí aj pre osoby, ktoré prišli do užšieho kontaktu s pozitívnym hosťom.
• Ak počas testu vykonaného v priebehu pobytu budem mať pozitívny výsledok, mám nárok na kompenzáciu za predplatené a neuvyužité služby